FAQ | 3D tisk na zakázku | 3D tisk Brno – Garantujeme termín

FAQ

Nejčastější dotazy

1. Co znamená tloušťka vrstvy a jak moc je důležitá?

Tloušťka vrstvy je výška naneseného materiálu v ose Z během jednoho nanesení. Je to nejdůležitější parametr při 3D tisku. Výrazně ovlivňuje přesnost rozměrů výrobků, při větších úhlech jeho hrubost atd. Volí se podle požadavků na vzhled a funkčnost výrobku. Nejvhodnější tloušťku vrstvy Vám vždy doporučíme v cenové kalkulaci.

2. Jak si vybrat mezi ABS a PLA?

Záleží na konkrétní aplikaci. ABS je vhodný pro vyšší teploty, lépe odolává chemikáliím (kyseliny, uhlovodíky, oleje) a je možné jej lepit rozpouštědlovými a polyakrylátovými lepidly. PLA je materiál vyrobený z obnovitelných zdrojů a je biologicky odbouratelný. Oproti ABS je méně odolný, začíná měknout již při šedesáti stupních Celsia, ale je méně náchylný k vadám vlivem chladnutí vytištěného materiálu.

3. Co jsou to podpory?

Podpory tiskárna staví kvůli podepření materiálu, který je nanášen pod úhlem, při kterém by hrozilo jeho zborcení. Tyto podpěry se po dokončení tisku odstraní.

4. Jak probíhá 3D skenování?

3D skenování na bystu probíhá tak, že se posadíte na pohodlnou židli a náš pracovník Vás naskenuje pomocí ručního skenu ze všech stran. Poté se v počítači podíváte na výsledek skenování. Pokud bude vše v pořádku, dáme Vaši bystu tisknout, jinak skenování zopakujeme.

5. Jaké formáty modelů přijímáte?

V našem poptávkovém formuláři lze nahrát formáty STL a OBJ. Pokud máte jiný formát, tak jej prosím zašlete na: info@3dprintcentrum.cz

6. Co se dá vytisknout za hodinu tisku?

Na tuto otázku je hodně těžké odpovědět, protože to je hodně individuální. Například předmět o hmotnosti 2 gramy jsme při vrstvě 0,3 mm tiskli 14 minut, ale také jsme při stejné vrstě vytiskli za 31 minut předmět o hmotnosti 16 gramů. Proto je lepší, když nám pošlete model a my Vám obratem pošleme cenovou kalkulaci. Z dlouhodobého hlediska nám průměrně vychází: 7 gramů/hod při vrstvě 0,1 mm, 14 gramů/hod při vrstvě 0,2 mm a 21 gramů/hod při vrstvě 0,3 mm.

7. Jaké jsou maximální tisknutelné rozměry?

Tiskneme do velikosti 190×190×190 mm a nebo 250×160×150 mm. Nová tiskárna u3D MAXI! dokáže tisknout předměty až do velikosti 400×400×400 mm.

8. Mám představu, co bych chtěl/chtěla vytisknout, ale nemám podklady. Co s tím?

Nevadí, domluvíte si schůzku s naším tiskovým specialistou, který pomůže zrealizovat Vaši představu.

9. Co když chci výrobek z materiálu, který není v nabídce?

Kontaktujte našeho jednatele, který Vám bude nápomocen při řešení požadavku.

10. Co znamená: „Buď včas, nebo zdarma!“?

Protože naše firma dbá na dodržování termínů, tak Vám jako garanci nabízíme 100% vrácení peněz při nedodržení námi slíbeného termínu dodání.


Fatal error: Call to undefined function get_vyhody_banner() in /data/web/virtuals/103613/virtual/www/wp-content/themes/poloraytheme/page.php on line 35